Klvaňa píše, že napětí mezi Ruskem a Tureckem, stejně jako mezi Ruskem a Západem nebo Západem a ISIS není možné podceňovat. „Ani z jednoho ohniska však celosvětový konflikt reálně nehrozí,“ ujišťuje publicista.
Podle něj Rusko jen hraje svoji mocenskou hru na Blízkém východě a ve východní Evropě. Jejím hlavním cílem je prý „upevnit postavení garnitury kolem Vladimira Putina uvnitř země“.
Celý text je ZDE
Za zavřenými dveřmi nebylo NATO vůči Turecku tak vstřícné, jak se může z oficiálních vyjádření zdát
Klvaňa poukazuje na to, že Putin a jeho tým dobře vědí, že Turecko je v NATO. Jaderné napadení Ankary ze strany Rusů, což by mohlo být roznětkou světové války, tedy opravdu nehrozí.
A také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je sice horká hlava, ani on ale není šílenec. „Za zavřenými dveřmi po sestřelení ruského stíhacího bombardéru Tureckem NATO zdaleka nereagovalo s takovým pochopením pro tureckou pozici, jak to snad mohlo působit z veřejných prohlášení,“ prozradil Klvaňa.
V nejhorším případě by rusko turecký konflikt přerostl do konvenční války
Připustil, že případný konflikt nízké intenzity mezi Tureckem a Ruskem v Sýrii může sice teoreticky přerůst do něčeho, co nikdo nechce, v nejhorším případě bychom se ale dočkali omezené konvenční války v tamním regionu.
Pokud od někoho jaderný útok hrozí, jsou to podle Klvani islamisté. „Apokalyptická sekta Islámského státu totiž nemá pud sebezáchovy nastaven tak, jako konvenční režimy, ať už demokratické, či diktátorské,“ argumentuje.
Prototo je podle něj nutné Islámský stát co nejdříve zlikvidovat a nedopustit, aby se teroristé dostali k potřebným atomovým technologiím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam