Bradáčová je zralá na rezignaci, píše poradce expremiéra. Jenže jí Pelikán jde na ruku...

31.12.2016 13:35 | Zprávy

Jaký má za sebou rok pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová? Podle serveru Svobodné fórum Pavla Šafra to byl pro Bradáčovou tak špatný rok, že je zralá na rezignaci, jenže podle názoru někdejšího poradce Petra Nečase Jiřího Sezemského si dovolila chyby justice ještě obhajovat. A to není všechno...

Bradáčová je zralá na rezignaci, píše poradce expremiéra. Jenže jí Pelikán jde na ruku...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Lidové noviny jsou podle Jiřího Sezemského nakloněny vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové. Svědčí o tom mimo jiné rozhovor, v němž dáma na počátku tohoto roku obhajovala svou práci z roku 2015. Do úspěšných kauz byl zahrnut i případ Davida Ratha. Jenže chyba lávky, rok se s rokem sešel a kauza Davida Ratha se skoro celá rozsypala, protože Vrchní soud totálně rozmetal klíčový důkaz v Rathově případu – odposlechy. Podle soudu byly pořízeny nezákonně, protože nebyly splněny všechny podmínky pro jejich povolení.

Bradáčová se proti rozhodnutí soudu obratem ohradila a prohlásila, že rozhodnutí Vrchního soudu je s ohledem na dosavadní soudní praxi „jen stěží odborně obhajitelné“. Obrátila se na ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána, který podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Okamžitě tak vyvstávají otázky, jak je možné, že taková ‚dosavadní praxe‘ byla dlouhodobě tolerována. To poukazuje na poněkud skandální poměry v glorifikované ‚nové‘ justici, která v boji proti porušování zákona podle nálezu Vrchního soudu sama porušuje zákon,“ udeřil Sezemský.

Celý komentář naleznete zde.

„To jsou tak závažná zjištění, že měla následovat okamžitá reakce nejvyššího státního zástupce a ministra spravedlnosti. Pokud Lenka Bradáčová nezákonnou praxi obhajuje a potvrdí se, je to důvod k její rezignaci z postu vrchní státní zástupkyně. Ministr Robert Pelikán se však naopak rozhodl jít Bradáčové na ruku, což je v souladu se strategií hnutí ANO poslední doby. Místo aby vyvolal s dotčenými soudci a žalobci kárné řízení, ztotožnil se s názorem vrchní žalobkyně a stížnost k Nejvyššímu soudu pro porušení zákona podá,“ pokračoval.

Stát sám by měl dodržovat zákon, jestliže to požaduje po občanech. Odposlechy nelze povolovat v rozporu se zákonem. Podle Sezemského je s nimi třeba šetřit, i když budou v souladu se zákonem, jelikož představují velký zásah do soukromí odposlouchávaných občanů. Ani to se ale zřejmě neděje. K dovršení všeho zlého navíc části odposlechů často unikají do novin vlastněných Andrejem Babišem (ANO).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šándor o Ukrajině: Prý nemohou říkat pravdu. Čísla jsou příliš špatná

19:40 Šándor o Ukrajině: Prý nemohou říkat pravdu. Čísla jsou příliš špatná

Bezpečnostní expert Andor Šándor varuje, že se příští rok může zcela zhroutit ukrajinská fronta a pr…