Istanbulská úmluva je prvním mezinárodním nástrojem, jehož cílem je odstranit násilí páchané na ženách prostřednictvím ucelených právních a politických opatření pro prevenci takového násilí a pro ochranu a podporu obětí.
Evropský parlament dnes vydal doporučení k rozhodnutí Rady ratifikovat Úmluvu o prevenci a potírání domácího násilí a násilí vůči ženám. Poslanci europarlamentu odhlasovali svůj souhlas v hlasováních o orgánech a veřejné správě Unie v následujícím poměru: 472 europoslanců zvedlo ruku pro, 62 bylo proti a 73 se zdrželo hlasování.
Úmluva tak začne platit na evropské úrovni, tedy v oblastech, kde má Evropská unie kompetenci.
Z českých europoslanců hlasovali pro Jiří Pospíšil, Luděk Niedermayer, Mikuláš Peksa, Marcel Kolaja, Markéta Gregorová, Radka Maxová, dále Dita Charanzová a Martina Dlabajová. Proti hlasovali Ivan David, Hynek Blaško, Alexandr Vondra, Evžen Tošenovský, Jan Zahradil a Ondřej Knotek. Hlasování se zdrželi Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová, Veronika Vrecionová. Nehlasovali poslankyně Kateřina Konečná a poslanci Ondřej Kovařík, Martin Hlaváček a Stanislav Polčák.
Evropský parlament dnes vydal doporučení k rozhodnutí Rady ratifikovat Úmluvu o prevenci a potírání domácího násilí a násilí vůči ženám.
Čeští europoslanci hlasovali následovně ?? pic.twitter.com/5hocL8oIuE

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab