Kauzu by podle Gleese měl projednat parlamentní výbor pro tajné služby a bezpečnost.
Podle Sarkocyho Corbyn v minulosti spolupracoval s StB vědomě, archivní svazky o jeho spolupráci nebyly zfalšované. Český Archiv bezpečnostních složek ale vědomou Corbynovu spolupráci vyloučil, za směšnou pomluvu a za naprosto nepravdivé tvrzení označil Sarkocyho slova Corbynův mluvčí.
Podle Gleese by sám Corbyn měl do věci vnést jasno. „Měl by publikovat své zápisky z té doby. Měl by také kontaktovat (ruského) prezidenta Vladimira Putina a vyžádat si záznamy o své osobě, aby je parlamentní výbor mohl posoudit. Obdobná žádost by se měla týkat i záznamů (německé komunistické rozvědky) Stasi o Corbynovi,“ uvedl britský profesor.
Domnívá se kromě toho, že informace o schůzkách Corbyna s českým špionem by měli mít britští agenti. Parlamentní výbor by si měl záznamy o Sarkocym vyžádat v britských tajných službách MI5 a MI6.
Obdobná výzva se objevila na internetovém petičním serveru Change.org. Autoři textu vyzývají Corbyna, aby svou nevinu doložil zveřejněním „všech záznamů vztahujících se k jeho osobě vedených StB a Stasi“.
Veřejnost má právo na úplné informace o Corbynově napojení na komunistické špionážní agentury. „Corbyn je povinen objasnit, s kým se setkal, jaké informace předával a jak hluboké jeho kontakty byly,“ konstatuje se v petici, kterou zatím podpořily zhruba 2 000 lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp