Počátkem svého komentáře Svoboda vzpomenul, že přístup Velké Británie k Evropské unii byl opatrný a již od počátku Britové mysleli na „zadní vrátka“.
Svoboda zmiňuje, že pomine-li případ mezinárodně nesamostatného Grónska, tak je to poprvé v dějinách, co opouští stát systém evropské spolupráce. Shrnul, že členství Spojeného království trvalo v EU 47 let a jeden měsíc. „UK vstupovalo jako ekonomicky rozvrácená země a vstupovala natřikrát: dokud žil Charles de Gaulle, měla Velká Británie dveře do Evropských společenství zavřeny. Nyní ale z ekonomického pohledu odchází pátá nejsilnější země světa podle síly měny a šestá podle parity kupní síly, ale také druhá největší ekonomika Evropy po Německu,“ poukázal na ekonomickou ztrátu EU.
„Zda se z nich poučí Britové, je jejich věc: ony emoce, lži, rozdělená společnost a rozvrácené vztahy mezi lidmi, ale i totální amatérismus (přesto ‚vítězných‘) brexitýrů včele s Johnsonem a vliv Ruska či dalších – to je dostatek látky pro ty, kdo to s Británií myslejí doopravdy vážně,“ píše k průběhu brexitu s poukazem na jeho možné příčiny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak