V březnu jste nebyl Senátem zvolen do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Je pro vás osobně nezvolení velkým zklamáním nebo vzhledem k problémům, který ÚSTR musel na přelomu dubna a května čelit, jste rád?
Zklamán jsem byl. Myslím si, že každý, kdo se účastní nějaké volby, tak chce uspět. Navíc jsem stál při vzniku ústavu a tak to byla pro mne i srdeční záležitost. Hlavně mě ale mrzí, do jakých rukou se dostal ústav a kdo v něm teď rozhoduje. Jsou to lidé, kteří se nikdy netajili svým negativním postojem k ústavu, kteří relativizují naši komunistickou minulost a o kterých jsem přesvědčen, že se budou snažit činnost ústavu co nejvíce omezit. Obávám se, že právě proto byli Senátem do Rady ÚSTR zvoleni.
Jak jste se vyjádřil pro naše stránky na začátku roku, pokud vyhrají socialisté s komunisty, tak teprve tehdy lidé poznají, že vláda Petra Nečase nebyla zase tak úplně špatná, jak to dnes téměř každý s chutí tvrdí. Co podle vás přinese vláda levice, která tak navíc bude mít převahu napříč celým politickým spektrem? Již v souvislosti s vaším nezvolením do rady ÚSTR (a zvolením kandidáta ČSSD Jana Bureše) se expremiér Nečas nechal slyšet, že Senát přestává být pojistkou demokracie a stále více se stává prostředkem nadbíhání ČSSD svým komunistickým spojencům. Souhlasíte?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková