ČSSD tlačí v Bruselu: Musíme jíst stejně kvalitní jídla jako Němci

14.02.2019 15:01 | Zprávy

Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) vyjádřila už na konci loňského roku své rozčarování nad posledním vývojem ve dvojí kvalitě výrobků, které v jednotlivých zemích na první pohled vypadají stejně, ale liší se složením. Podle rakouské vlády dvojí kvalita totiž není problém. Poslední návrh, se kterým Rakušané na jednání týden před Vánoci přišli, zmínku o dvojí kvalitě zcela z textu vypouští. „Je třeba se ozvat nahlas. Wienerschnitzel z kuřecího rakouské vládě nevadí,“ dodává Sehnalová.

ČSSD tlačí v Bruselu: Musíme jíst stejně kvalitní jídla jako Němci
Foto: Petr Kupka
Popisek: Olga Sehnalová

Na stanovisko Sehnalové navázal předseda socdem Hamáček, když na svém profilu na Facebooku uvedl, že „není jedno, co jíme. Ať jíme v ČR potraviny stejné kvality, jako jedí Němci nebo Francouzi. Právě toto prosazuje v Evropském parlamentu naše sociální demokratka Olga Sehnalová. Stejné produkty musí mít i stejné složení bez ohledu na to, v jaké zemi se prodávají."

Hamáček si za svůj postoj vysloužil několik stovek zdvižených palců.

Poté, co v europoslankyní Sehnalovou navržené zprávě o dvojí kvalitě ze září loňského roku podpořila velká většina Evropského parlamentu řešení zařadit dvojí kvalitu na seznam vždy zakázaných nekalých praktik v příslušné směrnici, se nyní bojuje o konkrétní znění směrnice o nekalých obchodních praktikách.

„V Evropském parlamentu usiluji z menšinové pozice proti našim pravicovým kolegyním a kolegům o to, aby v novém textu směrnice neexistovala pro svévolnou a neoznačenou dvojí kvalitu zadní vrátka,“ uvedla zástupkyně socdem s tím, že řešení se snad rýsuje.

„Zákaz blokují země, kde to spotřebitelé necítí jako problém, jako v Německu, ve Skandinávii. V některých zemích se spotřebitelé cítí jako druhořadí. V Česku to spotřebitelé cítí jako křivdu,“ uvedla k tématu například eurokomisařka Věra Jourová.

Už v létě loňského roku glosoval téma dvojí kvalitu potravin předseda TOP09 a europoslanec Jiří Pospíšil. „Ve výboru Evropského parlamentu právě prošly mé návrhy, jejichž cílem je zabránit tomu, aby výrobci šidili na složení stejných produktů. Čokoláda od jednoho výrobce musí být stejná v Česku i Německu," napsal tehdy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

35 let od cinkání klíči: Bydlení jako kalamita, píše sociolog Keller. A Fialova vláda to dorazila

13:25 35 let od cinkání klíči: Bydlení jako kalamita, píše sociolog Keller. A Fialova vláda to dorazila

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Pod hlasitými spory mezi pravdoláskaři a dezoláty se podle profesora Jana Kell…