Na stanovisko Sehnalové navázal předseda socdem Hamáček, když na svém profilu na Facebooku uvedl, že „není jedno, co jíme. Ať jíme v ČR potraviny stejné kvality, jako jedí Němci nebo Francouzi. Právě toto prosazuje v Evropském parlamentu naše sociální demokratka Olga Sehnalová. Stejné produkty musí mít i stejné složení bez ohledu na to, v jaké zemi se prodávají."
Hamáček si za svůj postoj vysloužil několik stovek zdvižených palců.
Poté, co v europoslankyní Sehnalovou navržené zprávě o dvojí kvalitě ze září loňského roku podpořila velká většina Evropského parlamentu řešení zařadit dvojí kvalitu na seznam vždy zakázaných nekalých praktik v příslušné směrnici, se nyní bojuje o konkrétní znění směrnice o nekalých obchodních praktikách.
„V Evropském parlamentu usiluji z menšinové pozice proti našim pravicovým kolegyním a kolegům o to, aby v novém textu směrnice neexistovala pro svévolnou a neoznačenou dvojí kvalitu zadní vrátka,“ uvedla zástupkyně socdem s tím, že řešení se snad rýsuje.
„Zákaz blokují země, kde to spotřebitelé necítí jako problém, jako v Německu, ve Skandinávii. V některých zemích se spotřebitelé cítí jako druhořadí. V Česku to spotřebitelé cítí jako křivdu,“ uvedla k tématu například eurokomisařka Věra Jourová.
Už v létě loňského roku glosoval téma dvojí kvalitu potravin předseda TOP09 a europoslanec Jiří Pospíšil. „Ve výboru Evropského parlamentu právě prošly mé návrhy, jejichž cílem je zabránit tomu, aby výrobci šidili na složení stejných produktů. Čokoláda od jednoho výrobce musí být stejná v Česku i Německu," napsal tehdy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan