Podle něj bylo nejvíce lidí nespokojeno s činností Rusnokovy vlády, její komunikací a s jejími ministry. Záporně je hodnotilo kolem 55 procent dotázaných. Spokojenost s těmito oblastmi projevila téměř třetina lidí. Relativně nejlépe tak skončilo hodnocení samotného expremiéra Rusnoka, se kterým byly spokojeny dvě pětiny veřejnosti, nespokojena zhruba polovina. Program Rusnokova kabinetu ocenilo 37 procent dotázaných, naopak 40 procent ho kritizovalo.
„Ačkoli šlo o vládu, která neměla důvěru sněmovny a od srpna 2013 vládla v demisi, její hodnocení na konci jejího působení bylo ve všech aspektech výrazně lepší, než jakého kdy dosahovala předchozí vláda pod vedením Petra Nečase, a stejně tak ve všech aspektech dopadla lépe než vláda Mirka Topolánka krátce po svém vzniku v únoru 2007," uvedlo CVVM.
Lépe hodnocené než vláda Rusnoka byly jen vlády Tošovského, Paroubka a Fischera
Například s činností, složením a programem Nečasovy vlády bylo před rokem nespokojeno přes 70 procent dotázaných. O činnosti Topolánkova kabinetu se v únoru 2007 negativně vyjadřovalo 61 procent lidí. Rusnokova vláda, s výjimkou jejího programu, byla lépe vnímána také než vláda Vladimíra Špidly (ČSSD) v lednu 2004. Činnost Špidlova kabinetu tehdy kritizovalo 75 procent občanů.
V porovnání s hodnocením vlády Miloše Zemana z února 1999 dopadla Rusnokova vláda lépe v souvislosti s personálním složením. Více spokojených ve všech sledovaných aspektech než Rusnokův kabinet měly jen vlády Josefa Tošovského v únoru 1998, Jiřího Paroubka v červnu 2005 a Jana Fischera v lednu 2010, doplnili autoři průzkumu.
CVVM provedlo aktuální průzkum v první polovině února mezi tisícovkou lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk