„Je to jistě paradoxní situace, protože po krachu H-Systemu bylo jisté zadostiučinění pro mnoho klientů, když byl inženýr Smetka odsouzen,“ uvedl Junek. V následujících letech se ale podle něho ukázalo to, že po H-Systemu zbyl značný majetek, který prý začal být při konkurzu tunelován. „Bylo by daleko lepší, kdyby byl inženýr Smetka na svobodě, protože on by byl jedním z těch, kdo by se mohl účinně bránit proti tunelování,“ zdůraznil Junek.
Petici za Smetkovo propuštění adresované senátnímu podvýboru pro lidská práva, jemuž Čunek předsedá, podepsalo několik desítek poškozených klientů. Podvýbor se již dříve kauzou H-Systemu na podnět klientů zabýval a podle Čunka zjistil, že majetek stamilionových hodnot je prodáván v konkurzu podezřelým způsobem. Je podle Čunka zřejmé, že větší vinu za to, že klienti nejsou uspokojeni, nesou konkurzní správci než Smetka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk