"Do roku 1989 měla téměř každá obec svoji školu (alespoň nižší ročníky), poštu, obchod (mnohdy postavený samotnými občany v tzv. Akci Z) a samozřejmě kostel," připomíná poslanec a vystudovaný právník Ondráček. Po roce 1989 se ale vše změnilo a v obcích začaly zanikat jak školy, tak obchody. Co ale začalo přibývat, byl počet funkcionářů. "Občan tak za základními službami musí dojíždět do měst, která jsou vzdálena i několik desítek kilometrů. A kostely a církevní funkcionáři? Kostely se opravily a církevních funkcionářů přibylo - v porovnání s rokem 1989 jich dnes máme dvojnásobně," tvrdí poslanec.
Celý text poslance Ondráčka ZDE.
Robota a obtloustlí funkcionáři
Stát si na církve vyčlenil peníze, které ale tím pádem chyběly v jiných sektorech. "Já tedy vnímám nějakou nerovnováhu a stejně jako mnoho mých spoluobčanů si kladu otázku proč? Mají snad základní potřeby obyvatel žijících na vesnicích do budoucna zajišťovat církve?" ptá se Ondráček a ve své argumentaci přitvrzuje. Podle něj budeme častěji vídat "obtloustlé funkcionáře", kterým budeme spravovat majetek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane