Dvoutřetinový podíl negativního hodnocení byl vedle České republiky i na Slovensku. V Maďarsku došlo oproti počátku roku k výraznému zlepšení, zastoupení negativně hodnotících tam kleslo na 55 procent. "Kromě Maďarska se od počátku roku zlepšilo hodnocení ekonomické situace na Slovensku, naopak v případe Polska došlo k určitému zhoršení," uvedlo CVVM ve své zprávě.
Ve zlepšení věří jen šest procent dotázaných
Maďaři jsou také nejvíce optimističtí v pohledu na budoucí ekonomický vývoj. Největší část tamních respondentů (44 procent) neočekává žádnou změnu. Navíc se již téměř vyrovnal poměr těch, kteří očekávají posun k lepšímu, či horšímu. Skupina pesimistů je nyní větší o šest procent.
Oproti tomu v České republice věří ve zlepšení jen šest procent respondentů. Zhruba třetina je přesvědčena, že ekonomická situace zůstane stejná, a 55 procent očekává zhoršení. O něco optimističtější jsou Slováci, kde v pozitivní vývoj věří 13 procent dotazovaných. Zhoršení očekává 39 procent Slováků. V Polsku převažuje podíl těch, kteří nepočítají s žádnou změnou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp