Češi si vůbec neuvědomují, jak se zhoršila jejich pověst, varuje Jan Čulík. Časem prý ale zjistí, že s fašistickou zemí nikdo obchodovat nechce

16.12.2017 13:16 | Zprávy

Šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík se ve svém komentáři rozepsal o tom, že Češi si neuvědomují, jak děsivě poškozuje šéf SPD Tomio Okamura mezinárodní pověst země.

Češi si vůbec neuvědomují, jak se zhoršila jejich pověst, varuje Jan Čulík. Časem prý ale zjistí, že s fašistickou zemí nikdo obchodovat nechce
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

Čulík si všímá toho, že normálně se mezinárodní média Českou republikou zabývají jednou za čas. Poslední dobou, podle něj během posledních dvou let, se Česko dostává do popředí kvůli xenofobii Miloše Zemana i ultrapravičáků. 

„V posledních pěti letech jsem úpěnlivě apeloval  na české politiky, aby vykročili ze svého uzavřeného českého rybníčku a investovali do kulturní diplomacie ve prospěch České republiky: aby na západních univerzitách vyškolili místní odborníky na středoevropskou a českou kulturu, kteří by ve Francii, v USA či ve Skandinávii v době příští mnichovské krize byli schopni přesvědčit svět, že ČR je solidní, racionální, lidská, demokratická a civilizovaná země s vyspělou kulturou a že stojí za to před příští krizí Čechy zachránit,“ poznamenal Čulík s tím, že skoro nikdo na to nereagoval a Česká republika se dokázala vepsat do povědomí světa jako jedna z nejbigotnějších, nejnenávistnějších humanitně nejnepřátelštějších zemí. 

Původní text ZDE.

„Málokdo si uvědomuje, že to bude mít nejen politický, ale i ekonomický dopad, protože skoro nikdo nebude chtít obchodovat s otevřeně fašistickou zemí. Stále silněji se budou vyskytovat tendence vybudovat před střední Evropou znovu izolační oponu,“ řekl Čulík a poukazuje také na vrcholný sjezd evropských ultrapravičáků, jejž uspořádal lídr SPD Tomio Okamura. Podle jeho slov to vyvolá ostře zápornou reklamu. 

Závěrem si pak Čulík všímá toho, jak se xenofobii a nenávisti v České republice věnoval i server Al Jazeera či deník New York Times, jenž psal o české kultuře, zabředlé v minulosti a ve fašismu v souvislosti s nedávným Českým slavíkem a skupinou Ortel.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Po večerech sní o generálské frčce“. Foltýn a jeho rychlá rota

4:45 „Po večerech sní o generálské frčce“. Foltýn a jeho rychlá rota

Je to největší příběh české politiky v letošním roce, současně se ale hodí na silvestra. Působení Ot…