Systém SQUID je inovativní zařízení, které výrazně zvyšuje bezpečnost provozu na letištích. „Majáčky, které se instalují na letištní vozidla, vysílají přesné informace o jejich poloze. Tyto údaje pomáhají řídícím letového provozu sledovat pohyb vozidel i letadel v reálném čase, což je klíčové zejména v nepříznivých povětrnostních podmínkách, například při mlze nebo dešti,“ uvedla Lenka Stejskalová Reichová, tisková mluvčí společnosti ERA.
Tento systém byl první svého druhu, který získal schválení od australského leteckého úřadu CASA (Civil Aviation Safety Authority). Jeho spolehlivost a kompatibilita s ostatními technologiemi na trhu ho činí preferovanou volbou pro letiště po celém světě.
Letiště v Brisbane, které bylo prvním místem v Austrálii, kde byl SQUID nasazen, nedávno objednalo další várku těchto zařízení. Podle Geoffreyho Moeskera ze společnosti OzGSE Brisbane, která zajišťuje distribuci technologie, se systém osvědčil i v náročných podmínkách. „SQUIDy jsou na letišti v Brisbane využívány na tahačích, letadlových traktorech a dalších servisních vozidlech. Poskytují spolehlivá data již téměř 10 let, a to s bezkonkurenční přesností,“ řekl Moesker.
ERA již dodala více než 10.000 zařízení SQUID na letiště v 43 zemích. Největším uživatelem je letiště Schiphol v Amsterdamu, kde jich je nasazeno 530. Mezi další významné klienty patří letiště v Oslu, Berlíně, Kodani či Montrealu.
Podle Stejskalové Reichové se ERA dlouhodobě soustředí na vývoj a inovace, což je klíčem k jejímu úspěchu na globální úrovni. „Systém SQUID je důkazem, že české technologie mohou konkurovat nejlepším světovým produktům. Jsme hrdí, že naše zařízení zvyšují bezpečnost provozu na tolika letištích,“ dodala.
Úspěch systému SQUID v Austrálii je dalším potvrzením kvality českého leteckého průmyslu. ERA jako součást skupiny OMNIPOL ukazuje, že české firmy mají potenciál zaujmout významné místo na světových trzích. Pokud se trend zvyšujícího se zájmu o tyto technologie udrží, bude český systém SQUID nadále klíčovou součástí infrastruktury letišť po celém světě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný