Poslanec Hayato je podle svých slov rozhodně pro zahraniční cesty na Tchaj-wan: „Určitě se tam má jezdit. Je to významná cesta,“ říká. „Současný svět je ostře rozdělený na země demokratické a na státy s autoritativním režimem diktatury, v tomto táboře jsou samozřejmě nevýraznější Čína a Rusko,“ doplnil.
Upozorňuje, že Čína obrovsky roste nejen hospodářsky, ale také velmi zbrojí: „A v této situaci k sobě musejí hledat cestu demokracie nejenom v jednom regionu, ale v podstatě napříč celým světem,“ dodává k cestě na Tchaj-wan, který má fungující demokratický systém se svobodnými volbami. „Takže podporu si Tchaj-wan rozhodně zaslouží,“ pokračuje poslanec.
Nejvyšší představitelé západních zemí na Tchaj-wan ale v zásadě nejezdí, proč tedy třetí nejvyšší ústavní činitelka naší země ano? „Není to tak dávno, co Tchaj-wan navštívila americká politička Nancy Patricia Pelosiová… Ona byla jako předsedkyně dolní komory amerického parlamentu zhruba v podobném postavení jako paní Markéta Pekarová Adamová. Takže to není nic, co by nebylo možné,“ podotkl Hayato Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.