Server Daily Sceptic upozornil na slova mladé britské studentky, která na sociální síti X otevřeně promluvila o tom, že v ulicích Londýna má strach. Podle vlastních slov se o tom rozhodla promluvit veřejně, aby se nenormalizovala situace, za které se ženy v ulicích bojí. Normální je, že se ženy při procházce v ulicích nemají bát.
Nebezpečí v ulicích Londýna podle ní narostlo s příchodem velkého počtu migrantů do ostrovního království.
„Ženy jsou fyzicky slabší než muži. Potřebujeme ochranu, a právě teď nás policie nechrání,“ zdůraznila.
Má dojem, že pokud se to děje stále většímu počtu žen, pak už nejde jen o osobní věc, kdy jde mladá žena po ulici a nějaký muž na ni naprosto nevhodně pokřikuje, ale o politickou věc, kterou je třeba řešit na úrovni společnosti.
„Myslím, že požadovat tuto změnu je opravdu důležité a uznat, že existuje jasný trend, protože to je jediný způsob, jak tomu zabránit,“ pokračovala.
V rozhovoru pro Daily Sceptic také prozradila, že si stěžovala na obtěžování v ulicích, ale narazila na nepochopení.
„Stěžovala jsem si, že mě v Londýně sexuálně obtěžují nebílí muži – a levičáci trvali na tom, že si to vymýšlím. Masová imigrace způsobila, že britská města nejsou bezpečná pro mladé ženy, jako jsem já. Proč bychom to měli akceptovat?“ ptala se.
"I complained about being sexually harassed by non-white men in London – and leftists insisted I was making it up. Mass immigration has made British cities unsafe for young women like me. Why should we have to accept this?|@jessgill03 on the Sceptic.
— Toby Young (@toadmeister) October 12, 2024
Full episode?? pic.twitter.com/fZ8MI9kVFG
BBC upozorňuje že v období od 1. ledna až 6. října 2024 dorazilo do Velké Británie na člunech přes Lamanšský průliv 26 612 lidí. „Je to více než ve stejném období předchozího roku, ale méně než v roce 2022,“ uvedla BBC. 52 lidí přišlo při pokusu proniknout do Británie o život.
V roce 2023 přijelo do Spojeného království na malých lodích 29 437 lidí. V roce 2022 to bylo více než 45 700 lidí.
Server britského deníku The Guardian uvedl, že odhadovaný počet nelegálních migrantů ve Spojeném království, včetně obětí obchodování s lidmi a migrantů bez dokladů, se pohybuje mezi 594 000 a 745 000.
Výzkumníci zabývající se migrací z 18 předních světových univerzit a výzkumných organizací včetně University of Oxford zveřejnili veřejnou databázi v rámci projektu MIrreM, který měří nelegální migraci. A podle serveru deníku The Guardian dospěli k závěru, že situace se příliš neliší od roku 2008, kdy však migrace nebyla jedním z ústředních politických témat. Alespoň ne v Evropě.
„Počet neregulérních migrantů žijících ve Spojeném království a dalších velkých evropských zemích se podle vědců roky nezměnil. Navzdory nepřátelským politickým diskurzům o migrantech, kteří zaplavují kontinent. … Vědci zjistili, že v letech 2016 až 2023 žilo ve 12 evropských zemích, včetně Spojeného království, 2,6 až 3,2 milionu nelegálních migrantů, což představuje méně než 1 % z celkového počtu obyvatel těchto zemí. Celkově se nezdá, že by se populace nelegálních migrantů v evropských zemích od roku 2008 nějak významně změnila,“ napsal k tomu The Guardian.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.