„Ani trochu,“ odpověděl Corbyn na otázku, zda setkání lituje. „Potkal jsem se s ním jako mnozí, mnozí členové parlamentu, také jsem se v tom čase setkal se spoustou amerických diplomatů,“ uvedl.
O stycích současného vůdce britské opozice s agentem s krycím jménem Jan Dymič informoval 15. února britský bulvární list The Sun. Mediální bouři pak přiživilo Sarkocyho tvrzení, že Corbyn s StB spolupracoval vědomě, byl za to placen a komunistickému režimu poskytoval informace. Záznamy v příslušných archivech ale nic takového nezmiňují a podle ředitelky českého Archivu bezpečnostních složek Světlany Ptáčníkové Corbyn patrně neměl tušení, že se stýká s rozvědčíkem.
„Byla to doba, kdy byl prezidentem Sovětského svazu (Michail) Gorbačov, byla tady reálná šance na zlepšení vztahů, na větší mír v Evropě. O těchto věcech jsme spolu mluvili,“ řekl v rozhovoru pro ITV Corbyn, který minulý týden obvinění ze spolupráce s StB označil za „lži a pomluvy“. „Řekl jsem mu, co si myslím, a jeho kupodivu zaskočilo, že jsem nesouhlasil s Margaret Thatcherovou a vládou konzervativců,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab