Doležal následně popisuje situaci z nizozemského města Sliedrecht, kde policie dorazila do kanceláře místního občana Marka Jongeneela. „Policisté mu sdělili, že tweetuje ‚příliš mnoho‘ a že by si měl ‚dávat pozor na svůj tón‘: jeho tweety ‚se mohou jevit jako pobuřující‘. Jaké byly jeho tweety? Také plyn a masokostní moučka? Kdepak! Napsal: ‚Vysoká škola v Sliedrechtu přichází s návrhem přijmout 250 uprchlíků v průběhu příštích dvou let. To je ale špatný nápad!‘ Kromě toho napsal na Twitter: ‚Měli bychom to dopustit?!‘“ popisuje Doležal.
Původní text ZDE.
Policejní mluvčí následně podle Doležalových slov k zákroku uvedl, že stránky na Facebooku a účty na Twitteru monitoruje v reálném čase deset zpravodajských jednotek „digitálních detektivů“, které hledají příspěvky, jež jdou příliš daleko.
„Poté, když něco najdou, mohou policisté ‚navštívit autory a vysvětlit jim, jaký vliv mohou jejich příspěvky nebo tweety mít na internetu‘. Jinými slovy – Nizozemsko, přestože jde o tradičně tolerantní zemi, aktivně provozuje cenzuru sociálních sítí prostřednictvím policie. Což je fakt, který v roce 2016 děsí,“ dodává Doležal. Obdobná situace je však podle něj i v Británii, kde v únoru 2016 zatkli místního občana Scotta Clarka za post na Facebooku, v němž uvedl, že syrští uprchlíci by měli „vidět naši odpornou stránku“.
„Podobné kauzy nalezneme i v Německu. Za své posty stáli před soudem manželé Peter a Melanie M. za vytvoření protiimigrační facebookovské stránky. Psali na ní: ‚Válka a ekonomičtí uprchlíci zaplavují naši zemi. Přinášejí teror, strach, smutek. Oni znásilňují naše ženy a ohrožují naše děti. Udělejme tomu konec!‘ On dostal devět měsíců podmínku, ona tisíc dvě stě eur pokuty,“ zmiňuje komentátor.
Podle něj je tak jasné, že svoboda slova začíná být v západní Evropě zásadně omezena. „Pokud byste chtěli vyjadřovat jakékoliv negativní postoje k imigrantům. To samozřejmě je konec demokracie – a tím spíš, že tento stupeň cenzury je nejspíš jen počátkem k cenzorní vlně, která nás ještě čeká,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef