„Za poslední tři nebo čtyři roky už se stalo zvykem, že každý, kdo oponuje vládní politice, je stíhán či uvězněn, nebo se dostane pod takovouto kontrolu vlády,“ řekl šéfredaktor listu Abdülhamit Bilici. „Je to temné období pro naši zemi, pro naši demokracii,“ dodal.
Obsazení opozičního listu je prý jen dalším krokem v posilování vládní kontroly nad tureckou společností. Jak Spojené státy, tak Evropská unie vyjádřily nad situací znepokojení. Jako kandidátská země na členství v EU by totiž Turecko mělo ctít principy svobody slova. Američané prý litují toho, jak si v posední době turecká vláda počíná. Dva novináři z dalšího opozičního listu brzy stanou před soudem. Prý ohrozili národní bezpečnost. Hrozí jim doživotí.
Kritika se ale valí na samotnou EU. Proč? Před nepřijatelným jednáním turecké vlády podle kritiků přivírají evropští lídři obě oči, protože potřebují pomoc Ankary v uprchlické krizi.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp