Podle Jágrové je však těžké poznat, kdo ze zpovídaných o svých kontaktech zalhal. V případě, že se hygienikům nepodaří lež prokázat, nic trasovanému podle Jágrové nehrozí, jelikož pracovníci jsou odkázáni většinou pouze na informace, které jim při telefonátu poskytne daný člověk.
U několika případů se však již pražským hygienikům povedlo prokázat, že daný člověk lhal a například se pohyboval na místech, kde v daný čas neměl. „V takovém případě s ním může být zahájeno přestupkové řízení a být mu udělena pokuta, jak se už i stalo,“ uvedla. Hygienici mohou v takovém případě uložit pokutu až do výše 10 tisíc korun, což je podle Jágrové maximální výše pokuty.
„V současné době u nás probíhá asi 1200 přestupkových řízení. Kolik z toho jsou případy, kdy nám člověk poskytl nepravdivé informace o tom, že nebyl v žádném kontaktu a nepohyboval se na místě, kde byl nějaký výskyt, a následně se prokáže opak, to nedokážu říct, šlo ale o ojedinělé případy,“ sdělila Novinkám ředitelka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab