Děti tiše sedí a naslouchají výkladu. To je projev bělošské nadvlády? Českého pedagoga zvedl ze židle kolega z USA

21.09.2021 22:36 | Zprávy

„Člověk občas nemůže jinak než kroutit hlavou nad tím, kam až může hyperkorektnost (nejenom) v USA v dnešní době vést…,“ píše středoškolský učitel a blogger Josef Nožička k nejnovějšímu dění ve Spojených státech. „To, že někdo tiše sedí, naslouchá látce a přijímá věci pasivně, není v mnoha kulturách běžné,“ spustil tam rozruch učitel z Virginie, jenž kritizoval, že jde o „prvky bílé kultury“. Kritiku sklidil hlavně od dalších progresivistů.

Děti tiše sedí a naslouchají výkladu. To je projev bělošské nadvlády? Českého pedagoga zvedl ze židle kolega z USA
Foto: Repro WAVY TV 10
Popisek: Biden se od páťáků dozvídá o „výhodách“ distanční výuky

Nožička na svém blogu na serveru Aktuálně.cz píše, že se jako středoškolský učitel i po více než 25 letech pedagogické praxe stále snaží své vyučovací hodiny vylepšovat a inovovat probíranou látku, tak aby u žáků stále budila co největší pozornost. Dnes už je však něco podobného riskantní. „Jak jsem se však nedávno dozvěděl, je otázka, zda je v dnešní hyperkorektní době vůbec smysluplné něco takového činit, neboť podle některých osvícených jedinců může být něco takového projevem bělošské nadvlády,“ tvrdí učitel s odkazem na pedagoga Joshe Thompsona z americké Virginie.

Odkázal na jeho výrok, tvrdící, že: „To, že někdo tiše sedí, naslouchá látce a přijímá věci pasivně, není v mnoha kulturách běžné. A tím, že vynucujeme toto chování, prosazujeme prvky bílé kultury.“ Jak ovšem podle Nožičky uvádí MF Dnes, „osvícený“ americký učitel Thompson narazil se svým názorem také. Jiná skupina „pokrokářů“ jej totiž nyní má vinit z rasismu, neboť „podle nich vlastně říká, že se černé děti jaksi vrozeně neumějí chovat…“

„Skutečně by něco takového bylo k smíchu, kdyby nebylo spíše k pláči, kam až může rasová hyperkorektnost nejenom v USA v dnešní době vést. Když člověk narazí na takto ‚pokrokové‘ názory, tak už se pak ani nediví, že v této zemi začali v nedávné době někteří aktivisté strhávat sochy objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba nebo někdejšího amerického prezidenta Thomase Jeffersona, neboť u těchto z historického hlediska významných osobností shledali rasistickou či koloniální minulost. A bohužel se radikální akce tohoto typu rychle přenesly i do Evropy, když například ve Velké Británii někteří fanatici poškodili sochy premiéra Winstona Churchilla a v Belgii pak zase krále Leopolda II.,“ připomíná pedagog.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Odvolání Hřiba

Pane Nachere, nemyslíte, že už je opravdu na čase odvolat Hřiba? Sice jste v opozici, ale podle mě by se k vám přidal i někdo z koalice, a pokud ne, tak se jen potvrdí, že takovým lidem jde jen o korýtko, protože je více než jasné, že je Hřib totálně nekompetentní a navíc nedůvěryhodný a dost možná ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala občanům: Slíbili jsme rok naděje a slib splnili. Teď bude rok rozhodnutí

20:50 Fiala občanům: Slíbili jsme rok naděje a slib splnili. Teď bude rok rozhodnutí

Příští rok podle premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodne, zda si Češi budou věřit a pomáhat si, nebo se …