„Pro vládu je vždy velmi nebezpečné hrát si s fakty, zvláště pak využívat novináře pro své falešné zprávy,“ napsal na svém twitteru generální tajemník organizace Reportéři bez hranic Christophe Deloire. „Prima. Nemám k tomu kritickej postoj teda sám,“ poznamenal k tomu Jakub Horák.
„Postup ukrajinské tajné služby SBU kritizují přední západní novináři. Podle nich tím Kyjev napomohl prokremelské propagandě a šíření falešných zpráv. ‚Ukrajina zinscenováním smrti Babčenka dala ruské státní televizi obrovský dárek,‘ komentoval zvláštní operaci SBU na Twitteru zpravodaj britského listu The Daily Telegraph v Rusku Alec Luhn,“ dodal dále Horák.
„Už v momentě, kdy se v médiích prvně objevila drsně syrová fotka údajně mrtvého novináře ‚prostříleného jak řešeto‘ a ležícího v kaluži krve před dveřmi bytu, mi to celé začalo smrdět. Je velmi neobvyklé, aby se podobné záběry dostávaly do médií. Alespoň v civilizované společnosti,“ poznamenal k celé kauze Jaroslav Štefec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef