Na úvod rozhovoru Černohorský uvedl některá zásadní zjištění, která již může zveřejnit. „Například nález, který na základě analýzy právních dokumentů tvrdí, že byl s největší pravděpodobností v 90. letech minulého století bytový fond vložen do vznikající společnosti OKD a.s. v rozporu se zákonem,“ uvedl s tím, že cokoli však zjistíme, mohou jen předat policii, správním orgánům, případně Ministerstvu financí.
„Kontaktovali jsme je už s tím, že tam je problém se zákonem, který se za minulého režimu jmenoval zákon o osobním vlastnictví k bytům. Tento zákon platil do roku 1994 a říkal, že byty mohou být převáděny pouze původním nájemníkům. Stát se při privatizaci měl podle něj řídit,“ zdůraznil Černohorský s tím, že v případě, že byty byly v rámci privatizace převedeny na akciovou společnost, tak jim ta práva zanikla. „Nemůžete ale lidi rozhodnutím od stolu zbavit práv, aniž se změní zákon,“ doplnil.
Původní zdroj ZDE.
A kdo o tom tehdy rozhodl? „Federální ministr hospodářství Vladimír Dlouhý to vzal a podepsal jako ministr. Vložil tak veškerý majetek včetně bytů do nově vznikající akciové společnosti,“ uvedl Černohorský a dodal, že podle názoru komise to bylo v rozporu se zákonem. „Bylo tam přechodné ustanovení, které umožňovalo vkládat majetek pouze do určitého data a samotná realizace byla započata až po tomto rozhodujícím datu,“ vysvětlil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab