Dnes se ukazuje, že EU je v rukou idiotů. Onřej Neff sledoval předsedu komise Junckera a bylo mu smutno

27.06.2016 11:36 | Zprávy

Šéfredaktor serveru Neviditelnýpes.cz Ondřej Neff se vyjádřil k současné situaci ve Velké Británii. Poté, co si Britové odhlasovali vystoupení z Evropské unie, je podle něj mraveniště ještě rozhrabanější.

Dnes se ukazuje, že EU je v rukou idiotů. Onřej Neff sledoval předsedu komise Junckera a bylo mu smutno
Foto: archiv tan
Popisek: Brexit

„O situaci, jaká nastala po referendu v Británii, si lze udělat obrázek jen hodně nejasný. Na mysli vytanou dva citáty, jeden vychází z druhého. Nejdřív řekl Clemencau, že válka je příliš vážná věc, než aby se přenechala vojákům, a od něho to převzal de Gaulle a řekl, že politika je příliš vážná věc, než aby mohla být přenechána jen politikům. Kdo by to tedy měl vzít do rukou, když události těchto dnů ukazují, že to mají v ruce idioti?“ otázal se bez servítek Neff.

Podle něj nejde o příspěvek do konstruktivní debaty, ale o vyjádření emocí. „V podstatě každý dnes opakuje, že je třeba Unii reformovat a že to takhle dál nejde. Zvlášť komické je to slyšet od pana Junckera – ten je ztělesněním demokratické nedostatečnosti Unie, když tento člověk vůbec neuvažuje o abdikaci. Místo složení funkce papouškuje, že se Unie musí změnit a že není možné, aby se zabývala příkonem vysavačů,“ pomyslel si Neff. Jen pokládá otázku, zda až kvůli odtržení Velké Británie od Unie Junckerovi došlo, že se nemá zabývat pomazánkovým máslem a žárovkami.

Předseda Juncker po Brexitu utíká z tiskové konference

„Zábavné na celé situaci je, že se v neděli večer nezdá býti jistým, že se Británie skutečně odtrhne. Ono je to čitelné i z medializované fotky radujícího se pana Farage, jednoho z hlavních protagonistů myšlenky brexitu. On řve nadšením, ale jeho nejbližší opravdu nikoli. Přihlížejí spíš zděšeně než nadšeně. I těm brexitistům teď dochází, co to znamená a co by to mohlo ještě znamenat,“ myslí si. 

Původní text ZDE.

Závěrem se zabývá také tím, co z toho plyne pro nás. „Myšlenka na nějaký czexit může napadnout jenom krajně a naprosto pomatenou hlavu. Česká republika je součástí Evropské unie, využívá podpory Unie a zároveň přispívá prosperitě Unie, její místo je v Unii, a naopak její vyčlenění ze svazků Unie by pro ni znamenalo zásadní hospodářské i bezpečnostní ohrožení. Je dobře, že naše vláda a relevantní politické strany vládní i opoziční tento postoj sdílejí a je třeba je v tom podporovat,“ podotkl Neff s tím, že na stole by však měla být změna unijní politiky. Hlavní odpovědnost dle jeho názoru nese nejen Juncker, ale i třeba německá kancléřka Angela Merkelová.

„Pokud jsou kázány bludy, je nejlépe postavit argumenty a vlastní návrhy, ne pouze stesky, že to jsou bludy. Zřejmě nastává vhodná doba, kdy je to možné,“ uzavřel k nastávajícím dohodám.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Teror, masová vražda v Magdeburku. Může přijít další útok. Šílenství, reaguje AfD

22:25 Teror, masová vražda v Magdeburku. Může přijít další útok. Šílenství, reaguje AfD

Při teroristickém útoku v německém Magdeburku, během něhož najel pachatel autem do davu lidí na váno…