Ocitla se totiž bez prostředků. Finanční rezervu, kterou měla, investovala již během první vlny pandemie. Její obor je teď de facto bez zakázek, a tak těžko shání uplatnění. Bonus pro OSVČ je v jejím případě pouze tak na platby sociálního a zdravotního pojištění. Nyní na bonus zřejmě nedosáhne, protože provoz nebyl uzavřen státem nařízeným opatřením.
„Celý život jsem se snažila systém nezatěžovat a na pracáku jsem byla asi dva měsíce po střední škole, ale nyní reálně zvažuji, jestli pro mě nebude úřad práce lepší,“ uvádí mladá žena, která přišla během druhé vlny epidemie zcela o práci. Důvodem je, že pracovala u filmu a natáčení se stoplo.
"Ještě nepadáme na hubu, ale co teď? Jakou práci si mám najít?“ ptá se Vilma, o kterou se naštěstí stará partner, jenž v době, kdy se vydělávat dalo, dokázal ušetřit rezervu.
Ona sama by dle svých slov šla kamkoliv, ale... "Kasy už jsou taky vyprodané, šla bych klidně uklízet záchody, ale kam, když je všechno zavřený? Většina mých známých už šla pracovat do skladu,“ uvedla živnostnice, která podle svých slov neuspěla ani jako dobrovolník v nemocnici či v sociálních zařízeních.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef