Ředitel Motola hned zpočátku mluvil o promořenosti a o tom, jak je důležité zjistit, kolik procent obyvatel se skutečně setkalo s koronavirem, protože to by mělo být základem pro rozhodování o opatřeních.
Věnoval se i projevu Andreje Babiše. V něm premiér uznal, že polevil, ale Ludvík poznamenal, že podle něho donutit lidi nosit roušky od března tohoto roku do dubna následujícího roku je nemožné. Že roušky pomáhají, je dle něho mantra podpořená studiemi, ale je dle něho třeba brát ohled i na to, co lidé vydrží. Roušky prý pomáhají v sezóně respiračních chorob, která dle Ludvíka ještě nenastala, a v létě nebyla určitě. Pokud jde o to, zda se měly roušky nosit přes léto, dle ředitele Motola na to odpoví až studie promořenosti.
Co se týče novopečeného ministra Romana Prymuly, Ludvík ho označil za „správného muže na správném místě ve správnou dobu“. Ocenil, že Prymula je na viry specializován, také jak vedl hradeckou nemocnici a že jako bývalý náměstek se nemusí na ministerstvu zorientovávat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas