Dunělo to celou noc. Tereza Spencerová se ocitla v Sýrii poblíž palby

20.04.2018 12:47 | Zprávy

Tereza Spencerová znovu vyrazila do Sýrie, aby mohla Čechům popsat, co se tam děje. Teď zjistila, že je možná až příliš blízko vybuchujícím bombám.

Dunělo to celou noc. Tereza Spencerová se ocitla v Sýrii poblíž palby
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

Analytička Tereza Spencerová nikoli poprvé vyrazila do Sýrie, aby se na vlastní oči přesvědčila o tom, jaká panuje v Sýrii nálada. Dospěla k závěru, že Syřané stále pevněji stojí za svým prezidentem Bašárem Asadem, protože sedmiletá válka je unavuje. Mají plné zuby raket létajících jim nad hlavou i pozemního ostřelování ze strany rebelů. Asad je jim s pomocí Rusů schopen zajistit klid, díky čemuž mohou v oblastech ovládaných vládou vést relativně normální život.  

„Americké, britské a francouzské raketové útoky z noci na sobotu jsou tu jednoznačně vnímány jako syrské vítězství ve ‚válce proti Západu‘ – syrská protivzdušná obrana jich sestřelila snad dvě třetiny, což je v zásadě opravdu pozoruhodný výsledek (pozn. red.: Americké velení tvrdí, že na Sýrii dopadlo úspěšně 105 raket, sestřelena nebyla žádná.). Dvě nevybuchlé rakety teď Syřané předali Rusům ke zkoumání, mimochodem. Když k tomu přičtete, že takřka současně byla osvobozena východní Ghúta, poslední velká džihádistická oblast u Damašku, což značí, že město už nebude ostřelováno z granátometů a raketami, a tudíž už v něm nebudou každý den umírat lidé, je nálada o to lepší. Vyhlídka na klidnou cestu do školy nebo do práce, tudíž na život, svůj i svých blízkých, je nesrovnatelně cennější než možnost zajít si do restaurace.

A zdá se, že syrská vláda pokračuje v osvobozování země. Spencerová je prý možná až příliš blízko k místům, kde se stále válčí.

„... tak to za kopcem, u Jarmúku, dunělo celou noc a duní pořád... k syrskému letectvu se večer po setmění přidali i Rusové... nálety prý míří na západní okraj Jarmúku, zatímco syrská armáda se do něj zkouší probít po zemi od severu... já jsem na té mapce kdesi těsně pod prvním S v nápisu Damascus, čili asi blíž, než jsem odhadovala...“ prozradila analytička.

Jarmúk je bývalý uprchlický tábor, který se později změnil v město, resp. v jednu ze čtvrtí hlavního města Sýrie Damašku. Povstalci, kteří v Jarmúku působili, se podle Spencerové jednou probudili a řekli si, že vyhlásí věrnost Islámskému státu. Povstalci, kteří nepřísahali věrnost Islámskému státu se prý už vzdali vládním jednotkám, ale islamisté odmítli složit zbraně. Právě na ně tak dopadaly bomby, které Spencerová slyšela. Bomby prý dopadaly asi na 10 tisíc civilistů a asi 2500 teroristů, kteří se v oblasti pohybují. Analytička však nepochybuje o tom, že islamisté jednoho dne složí zbraně i tady.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

17:54 Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

Europoslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň se během své cesty do USA při přílež…