Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí

19.04.2019 14:00 | Zprávy

Evropská i česká ekonomika zpomalují a ekonom Vladimír Pikora v textu pro časopis Reflex prohlašuje, že tuší, kdo za to může. Mohou za to prý rudozelení byrokraté z EU, kteří se buď snaží zcela popřít zákony fyziky, nebo dotlačit automobilový průmysl k nebezpečným experimentům, u nichž zatím nikdo netuší, jak mohou dopadnout.

Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora

Italská ekonomika je v recesi, ta německá je od recese jen krůček a v řadě zemí světa zpomalují prodeje aut. Pro Českou republiku to rozhodně není dobrá zpráva, protože na automobilovém průmyslu jsme životně závislí. O to větší pozornost bychom podle Pikory měli věnovat dalším plánům na omezení emisí. EU chce dál zpřísňovat emisní normy, přičemž tak hodlá činit i navzdory tomu, že automobilky nezvládaly plnit ani limity stávající. Proto došlo k aféře Dieselgate, v níž některé automobilky upravovaly výsledky příslušných testů.

„Šílené. Tady se někdo snaží popřít fyziku, nebo donutit automobilky k dalším podvodům. Nebo každého dotlačit do elektrických pohonů, což je nejpravděpodobnější,“ napsal Pikora.

Pikora má za to, že elektromobily mohou představovat slepou vývojovou uličku. Prý zatím nikdo nemůže s jistotou říci, že jde o správnou cestu. Občané jsou proto zmatení a váhají s případným nákupem nového auta. To české ekonomice ani trochu nesvědčí. A k tomu všemu nás ještě zelení aktivisté přesvědčují, že nemáme jezdit autem. Sami přitom neváhají využívat letecké dopravy, čímž produkují podstatně více emisí než řidiči osobních aut.

A když už horují za elektromobily, měli by přiznat, jak velkou ekologickou zátěž s sebou nese výroba elektřiny z uhlí nebo likvidace autobaterií.

„Snad se raději ani nezamýšlet, kam nás tato rudozelená politika bruselských sociálních inženýrů dostane. Už dnes automobilky hlásí, že nechtějí platit další pokuty, a proto potřebují donutit zákazníky k přechodu na elektroauta. Tudíž klasické motory výrazně zdraží. Navíc náklady na vývoj a přechod na jiný pohon jsou pro automobilky astronomické. To se logicky projeví v nižších tržbách a nižším HDP, tedy v nižší životní úrovni všech,“ varoval Pikora.

Přitom se časem může objevit technologie, která bude levnější než elektromobily, bude ekologičtější a lidé k ní sami přejdou. Potřebují k tomu jen čas a informace, míní Pikora. Rozhodně však nepotřebují rudozelený bruselský tlak shora.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

20:29 A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

„Česnečka za 70 korun? Tu jsme doma dělávali, když bylo před výplatou.“ I takové komentáře jsme si v…