V České republice se údajně do 21. května objevilo 53 případů jihoafrické a 13 případů indické mutace. Nechyběla prý ani mutace z jihovýchodní Asie. Data na svém webu uveřejnil Státní zdravotní úřad.
Výskyt jedné varianty indické mutace, která se potvrdila u devíti osob, označil Státní zdravotní úřad za alarmující. „Proto je třeba přistupovat s maximální mírou obezřetnosti k možnostem vzájemného importu nežádoucích variant, které by mohly mít za následek další pandemickou vlnu,“ sdělila vedoucí Národní referenční laboratoře Helena Jiřincová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy