Farář Rejchrt má pocit, že se vytratilo přemýšlení. Lidé místo přemýšlení raději šermují svými názory. Lidé si dnes rádi půjčují jeden až dva výroky nějakého svého guru a s těmi pak pracují. Už mají pocit, že získali všechnu moudrost a víc už vědět nepotřebují, neboť přece mají zdravý rozum.
„A pak máme za to, že svoboda slova slouží k tomu, aby nám to udělalo dobře, že my se můžeme vyjádřit. A ona je tady přece proto, abychom došli k nějaké pravdě. K poznání. K něčemu, co zatím nemáme, ale co je před námi. A ta lidská řeč je dobrý nástroj,“ poznamenal farář v rozhovoru pro Český rozhlas s Barborou Tachecí.
Poté si posteskl nad prezidentem Milošem Zemanem a dalšími politiky, kteří se vyžívají ve využívání hrubých výrazů a v nálepkování. „To už samo o sobě je děsný úpadek,“ posteskl si Rejchrt.
Uznal, že politici se musí vyjadřovat tak, aby oslovili voliče, ale trval si na tom, že to musí mít své hranice. „Jde o to, jestli mi to opravdu stojí za to, abych byl vůdcem třeba toho tupého stáda, které potom naženu někam do záhuby,“ upozornil farář.
To ukazuje, jak křehká demokracie ve skutečnosti je. Vláda zvolená lidem pak navíc může šířit jak pozitivní energii, tak energii negativní.
Poté konstatoval, že žijeme v nelehké covidové době a naše děti nemohou chodit do školy, ale jedním dechem dodal, že za druhé světové války nejen že židovské děti nemohly chodit do školy, ale byly dokonce posílány na smrt. Tak zlé to dnes ještě není.
Nelibě také nese, když dnes lidé kritizují kde koho, ale své vlastní chyby nevidí.
Než se rozloučil s posluchači, udeřil jak na na vládu Andreje Babiše, tak na vládu expremiéra Petra Nečase. „Já se těším až tahle vláda skončí,“ vzkázal Andreji Babišovi (ANO).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp