Flákanec bude mít dohru. Volný se cítí jako oběť, chce žalovat ty, kteří jej napadli

22.01.2021 17:37 | Zprávy

„Já jsem nikoho nenapadl, já jsem byl napaden,“ hájí se po čtvrteční bitce u řečnického pultíku ve Sněmovně její hlavní aktér poslanec Lubomír Volný. Dodává, že jej předsedající Tomáš Hanzel z ČSSD k sobě „pozval“. Poslanec, který nyní čelí podezření, že se dopustil výtržnictví, se sám chystá kvůli šarvátce podat žalobu; ta by měla mířit na ty, kteří ho právě podle jeho mínění měli fyzicky napadnout.

Flákanec bude mít dohru. Volný se cítí jako oběť, chce žalovat ty, kteří jej napadli
Foto: Repro ČT 24
Popisek: Potyčka poslance Volného ve sněmovně

Policejní šetření, v němž Volný figuruje kvůli podezření z výtržnictví, bude posuzovat dění ve Sněmovně na čtvrtečním jednání o prodloužení nouzového stavu. Během něho mezi Volným a místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzlem (ČSSD) vygradoval spor kvůli řečnění nezařazeného poslance Mariana Bojka bez roušky. Tu si odmítl nasadit i Volný.

„Pane předsedající, vaším prostřednictvím k vám samotnému. Pan Marian Bojko se nemusí stydět, protože on není členem zkorumpované politické partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o svoje socanská místa ve vládě. Vy jste tady už několikrát předvedli, jací jste vy, socani, zbabělci,“ spustil Volný k Hanzlovi, ten jej však varoval, že buďto bude hovořit k věci, nebo ho „vypne“.  

„Já budu hovořit, jak chci, jsem zvoleným zástupcem lidu, nepřerušujte mě,“ nesouhlasil Volný s tím, že když tak půjde k předsednickému stolu, sedne si Hanzelovi na klín a řekne to do jeho mikrofonu. „Tak přijďte,“ utrousil místopředseda Sněmovny, přičemž zřejmě netušil, že to Volný myslí zcela vážně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Zálohování PET lahví a plechovek

Můžete mi vysvětlit smysl zálohování? Kde berete jistotu, že se pak bude víc třídit? Co když třeba docílíte tak toho, že se možná budou víc třídit lahve a plechovky, které lidé budou kvůli zálohám vracet do obchodu, ale zbytek odpadu, přestanou třídit? A proč musím petky případně vracet neporušené? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výjimka pro Ukrajince? Pošarová s Foldynou klidnili naštvané občany Tachovska

16:51 Výjimka pro Ukrajince? Pošarová s Foldynou klidnili naštvané občany Tachovska

Na obec či město na Tachovsku připadá třetina až téměř polovina cizinců, především Ukrajinců. Mnozí …