Vladislav Rogozov působí již více než deset let ve fakultní nemocnici v britském Sheffieldu, kde se věnuje anesteziologii. Vedle toho rovněž nepravidelně publikuje na svém blogu na iDNES.cz, kde se zabývá především tématem islamizace Velké Británie. „Nemám příliš čas ani chuť psát blog. Islamizace Británie je však natolik zásadní a alarmující zkušenost, že považuji za nutné o tom podat svědectví. Budeme-li totiž podobné věci zažívat v České republice, nebude již cesty zpět,“ vysvětluje Rogozov na svém blogu.
V lednovém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Rogozov zmiňoval svoji zkušenosti z operačního sálu, kde údajně muslimští lékaři přerušují operace, aby se mohli pomodlit. Jindy prý zase muslimové v bílých pláštích nahlas četli v průběhu operace z Koránu a nutili k tomu i své kolegy. „A to musím uvést, že u nás ve fakultní nemocnici je tento problém daleko méně vyjádřen než v řadě menších nemocnic. Tam je to ještě daleko horší,“ řekl Rogozov.
Zmíněný rozhovor neunikl pozornosti šéfredaktora levicového serveru Britské listy Jana Čulíka, který působí na univerzitě ve skotském Glasgow. Jak informuje The Star, vyšetřování Rogozova bylo zahájeno právě na podnět Čulíka. Ten si v zaslané stížnosti stěžoval, že se Rogozov dopustil „zaujatých a islamofobních komentářů“. Čulík považuje Rogozovovy komentáře z odborného hlediska za zcela nevhodné a v dopise konkrétně některé z nich dle deníku The Star také zmínil.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
„Hovořilo se o tom, že byl Rogozov vedením nemocnice údajně suspendován za to, že otevřeně hovořil o případu, kdy jedna z jeho kolegyní nechtěla na operačním sále odstranit ze svého obličeje šátek. Podle platných pravidel je totiž nošení muslimských šátků z důvodů bezpečnosti pacientů a dodržení hygieny zakázáno. Později jeden z nejmenovaných zdrojů prozradil, že Rogozov nebyl suspendován kvůli této záležitosti, ale především pro své znepokojující komentáře, které se objevují na jeho blozích,“ píše The Star.
Na udání Jana Čulíka již také reagoval na Facebooku jeho někdejší spolupracovník z Britských listů Štěpán Kotrba a nutno dodat, že si vůbec nebral servítky. „Tývoe. Že se z až fanatického obhájce svobody slova Jana Čulíka stane v Británii udavač, jsem netušil. Jo, doba odhaluje charaktery. Fuj, ty prase lokajský,“ napsal Kotrba, ke kterému se v podobném duchu, ale poněkud obsáhleji přidala i publicistka a jeho partnerka Irena Ryšánková. Ani ona se vůči Čulíkovi vůbec „nežinýrovala“ a označila jej za „práskače a fanatika, který ničí lidské životy“.
„Vždycky, když mi jako malé holce moje máma vyprávěla, jak se práskalo v padesátých letech a jak se jeden před druhým bál, neuměla jsem si to představit. No a vida. ‚Dr. Jan Culik‘ je krásným, přímo akademickým příkladem práskače, co z fanatismu ničí lidské životy. Za každého režimu. Otec mi zase líčil, jak za války sousedé v ulici považovali za svou povinnost sledovat ‚hříchy‘ svých sousedů a upozorňovat na ně dotyčné úřady. Uvažuji nad tím, že napíši na University of Glasgow a pošlu jim tam přeložené Čulíkovy výlevy, aby se pokochali tím, jaké pedagogy mají. Mimochodem, Čulík si již dodělal Ph.D.?“ napsala Ryšánková na svém facebooku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro