Považujete termín „předsudečná nenávist“ v trestním právu za obecný, nebo speciální? zajímal čtenářku Blaškův názor. Tazatelka zároveň podotýká, že v případě obecného pojetí by se snadno z obětí trestního stíhání mohli stát žalující postižení. Ráda by proto věděla, jak tento paradox vnímají poslanci Evropského parlamentu.
Generál Blaško ve své odpovědi uvedl, že tento termín považuje za speciální, protože nemá oporu v platném Trestním zákoníku a slouží jen k dehonestování a k šikaně občanů, kteří projeví svůj názor. Doufá proto, že se eurokomisařka Jourová zasadí o jeho zrušení, když chce bojovat ze všech sil za demokracii, svobodu projevu.
K Jourové se pak vztahoval dotaz i dalšího dotazujícího. Týkal se portfolia, které v Evropské komisi získala a které je zaměřeno na dodržování hodnot Evropské unie a na transparentnost. „Jak se Vám líbí nová funkce Jourové, neobáváte se šikany a hromady nesmyslných direktiv z její strany?“ položil čtenář Blaškovi svou otázku.
V souvislosti s tím, že Blaško tuto středu poslouchal projev Jourové v Evropském parlamentu, nabyl prý dojmu, že Jourová hodlá dělat vše pro zachování demokracie, svobody slova a projevu. „Tak jsem zvědav, jak to udělá,“ doplnil generál.
Třetí otázka se stočila na kontroverzní sochu sovětského maršála Ivana Koněva, o níž nakonec zastupitelé Prahy 6 rozhodli, že by jí v pražském Bubenči měl nahradit památník osvobození Prahy. Čtenáře zajímalo, kdo vlastně sochu maršála Koněva v Praze 6 vlastní. I když na tuto otázku Blaško odpověď nezná, vyjádřil svůj kritický názor na to, jaké kroky v této věci starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) činí. „Ať ji vlastní kdokoli, to co činí starosta Prahy 6 je darebáctví,“ vyjádřil jasně generál Blaško svůj názor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab