KSČM v minulých dnech avizovala, že nepodpoří koaliční kabinet ANO a ČSSD, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí. Filip před jednáním novinářům řekl, že od Babiše bude chtít změny v programovém prohlášení, zvedla ČTK.
„KSČM nebude souhlasit se žádnou misí, která nemá podporu Rady bezpečnosti OSN, protože KSČM si nepřeje, aby Česká republika byla státem, který porušuje mezinárodní právo,“ uvedl předseda komunistů. Dodal, že na nalezení shody mají ANO a KSČM čas do zveřejnění výsledků vnitrostranického referenda ČSSD o vstupu do koalice s ANO. Sociální demokraté chtějí rozhodnout do 15. června.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab