Reportéři ČT se ve svém posledním díle zaměřili na téma dezinformací a na diváky ČT zamířili upozornění, že mohou být již osm let pod záplavou dezinformací, které prý denně proudí na sociálních sítích, alternativních webech a v naší domácí specialitě: řetězových e-mailech.
V pořadu například vystoupil syn jedné z žen, která chodí už několik měsíců na demonstrace a popisoval, že do jejich vztahu zaťal klín ruský útok na Ukrajinu, jelikož prý jeho matka začala oslavovat Putinův režim. „Ruská invaze na Ukrajinu bylo to nejhorší, co náš vztah mohlo potkat, protože maminka zažila osobně jako malá holka sovětskou invazi do Československa. Tak jsem nečekal, že by mohla kdy tleskat takovému režimu, a obzvlášť putinovskému režimu. Dokonce jsme se dva měsíce spolu nebavili, odstřihl jsem se od ní na dva měsíce, protože jsem viděl, že jakákoliv debata s ní končí ve slepé uličce,“ posteskl si syn v pořadu.
Nebyl jediným, komu politická orientace rozbila rodinné vazby. V pořadu se také objeví rozhovor s paní Ivanou, která se rozvedla kvůli politice. „Bohužel je taková doba, že i takováhle politika rozdělí manželství. U nás vznikl problém v době covidu, on byl strašně proti tomu očkování. Já si dneska myslím, že kdyby mu někdo řekl, že jestli půjde bojovat za Rusko, tak půjde,“ vzpomínala Ivana, jak se s manželem dohadovala o zpravodajství, což byl konec pro jejich třicetiletý vztah.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rak