Hrdinka? Chuligánka? Peklo kolem „plakátové“ redaktorky ruské TV

15.03.2022 11:42 | Ze sítí

Redaktorka Marina Ovsjannikovová sebrala odvahu a přímo v živém vysílání ruské státní televize vystoupila proti ruské invazi na Ukrajině. Na sociálních sítích se za to dočkala podpory, ale v samotném Rusku to dopadalo jinak. V BBC si kladou otázku, kam teď statečná redaktorka zmizela.

Hrdinka? Chuligánka? Peklo kolem „plakátové“ redaktorky ruské TV
Foto: Screen Youtube
Popisek: Protest proti válce v ruské televizi

Ruská státní média důsledně popisují ruský vpád na Ukrajinu jako „speciální operaci". Jako čert kříži se vyhýbají slovu „válka“ a když o této ruské agresi vůči sousední svobodné zemi mluví, zdůrazňují údajné úspěchy ruských ozbrojených sil. Videa ze sociálních sítí navíc dokládají, že když už si někdo dovolí proti válce protestovat např. na ulici, ruská policie se o něj rychle postará a odvede ho do policejního vozu. Takto byly zadrženy tisíce lidí.

Redaktorka Marina Ovsjannikovová sebrala odvahu a přímo v živém vysílání ruské státní televize vystoupila proti ruské invazi na Ukrajině.

Na sociálních sítích, kde sama prozradila, že její otec je Ukrajinec a její maminka Ruska, a jako dcera ze smíšeného manželství všechny prosí o ukončení bojů na Ukrajině. Vyzvala k protiválečným protestům, zdůraznila, že se stydí za práci pro kremelskou propagandu, a válku absolutně odsoudila.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Předvolební Rumunsko: Za psaní na internet pokuty až čtvrt milionu

11:15 Předvolební Rumunsko: Za psaní na internet pokuty až čtvrt milionu

Napsat veřejně názor o politice se Rumunům může lehce vymstít. Vyjádřit sympatie na facebooku před t…