Na návštěvníky Hrzánského paláce, který je součástí řadové zástavby v Loretánské ulici, tradičně čekaly prohlídky reprezentačních prostor s odborným výkladem průvodců. Zájemci získali informace o historii i současném využití stavby. Část předchozího roku sloužil Hrzánský palác po dobu rekonstrukce Strakovy akademie jako náhradní sídlo předsedy vlády a jeho kabinetu. Návštěvníkům se tak naskytla možnost nahlédnout například do pracovny předsedy vlády či Gobelínového sálu, kde se konala jednání vlády. Prohlídková trasa končila u stálých expozic Můj stát a Symboly republiky.
V Lichtenštejnském paláci si lidé prohlédli prostory, které vláda využívá k reprezentačním účelům i ubytování státních delegací. V apartmánech umístěných ve druhém patře pobývali při návštěvě Prahy například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií nebo britská královna Alžběta II. „Jako zpestření prohlídkové trasy si návštěvníci mohli prohlédnout i výstavu protokolárních darů předsedy vlády ČR, které si český premiér Andrej Babiš přivezl ze svých zahraničních cest,“ uvedl tiskový odbor.
Oba paláce byly veřejnosti přístupné i 1. května na výročí vstupu země do Evropské unie a dva květnové dny při projektu Open House. Do Hrzánského paláce mohou lidé od letošního roku nahlédnout také každou první sobotu v měsíci od dubna do srpna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk