Německo například za prvních deset měsíců letošního roku deportovalo na 15 tisíc běženců, i přesto v zemi zůstávají desetitisíce migrantů, kteří nemají šanci na dlouhodobý legální pobyt. Imigrační úřady technicky a finančně nemohou zvládnout to, aby letos vrátily více lidí. Jak například uvádí německá CDU, do Severního Porýní – Vestfálska dorazilo 120 tisíc lidí, z toho vráceno bylo jen šest tisíc uprchlíků. Navíc žadatelům o azyl udělují církevní azyl křesťanské církve, což německé úřady nevidí příliš rády.
Původní text ZDE.
Obdobná situace je i ve Švédsku, kde i přestože příkaz k opuštění země dostalo téměř 22 tisíc žadatelů o azyl, švédské úřady je nemohou najít. Buď jsou pohřešovaní, nebo údajně odešli sami.
Deportace migrantů probíhají buď do zemí původu, nebo do zemí, které byly na jejich trase jako první. Ani jedno však podle serveru iDnes.cz nefunguje. I přestože vznikla dohoda EU s některými africkými státy, že za finanční pomoc od Unie budou respektovat lidská práva, pozorovatelé tuto dohodu hodnotí jako snůšku prázdných slov.
A země, které byly na trase jako první, se rovněž vracení uprchlíků brání.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef