„Já bych varovala před věřením Íránu,“ odstartovala Hybášková nekompromisně v rozhovoru pro Info.cz.
S Íránem prý měla zkušenosti při vyjednávání mocností o jaderné dohodě. V Iráku se snažila zorganizovat jednání Íránců, Číňanů, Rusů, Američanů a Evropanů v Bagdádu. Nebylo to nic snadného, a přesto to dokázala. Stálo to na mé osobní spolupráci s íránskou diplomacií,“ prohlásila jasně.
I díky této spolupráci ví, že Írán nevede žádná banda fanaticky věřících bláznů. Je to země, která ví, co dělá, ví, kam směřuje, ví jaký má kánon,“ upozornila dáma s tím, že i díky této promyšlené politice mnoho a mnoho let tamní režim vzdoruje západním sankcím a stal se jedním z klíčových regionálních hráčů. Írán se navíc může opřít o svou bohatou tisíciletou historii. A ačkoli rozhodně nejde o demokratický stát, tak v tamní společnosti i tak probíhá debata, do jaké míry má být Írán moderním a do jaké míry tradicionalistickým státem. „Írán není jednoduchý partner,“ shrnula situaci Hybášková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp