Prezident Petr Pavel v rozhovoru pro Radiožurnál prohlásil, že jeho „přítel po boku“ Petr Kolář s Pražským hradem nemá žádnou smlouvu a pro to, aby měl volný přístup na Hrad, také není důvod. Stejně tak podle prezidenta neexistuje důvod pro to, aby pro něj Hrad zažádal o prověrku.
Pavlova rozhovoru se chytla novinářka Lenka Zlámalová.
„Tak pan prezident Petr Pavel říká, že Petr Kolář nebude mít na Hradě žádnou smlouvu, kartičku a tím pádem Hrad nestojí o žádnou jeho bezpečnostní prověrku. Zůstane jen jedním z externích poradců,“ napsala Zlámalová na X, načež seznala, že oproti současnému stavu se tedy nic nemění.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Kroutilová
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.