Visačku nejlepšího článku týdne si tentokrát odnese text Istvána Léka „Návrh George Sorose aneb Jak převzít moc v Evropské unii“, který vyšel na České pozici. „Zabývá se smutně proslulým nástrojem ‚věčných dluhopisů‘, které teď rezonují jako refrén v evropských bankovně-ekonomických kruzích. Mně se velmi líbí, že István Léko sáhl přesně na nerv toho problému. Dovolím si to ocitovat, protože to jsou velice přesné formulace, které nesnesou interpretace: ‚Evropská unie v uplynulých deseti letech čelila třem krizím s ohromnými finančními důsledky, bohužel dvě z nich – ekonomickou z roku 2008 a migrační o sedm let později – nebyla schopná vyřešit.‘ To je teze číslo jedna, pod kterou by se každý normální člověk, nota bene ekonom, zcela jistě podepsal,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
István Léko vzápětí konstatuje, že se jako hlavní rádce přihlásil z USA finanční spekulant; George Soros, který před pár lety lobboval za zadlužení EU v otázce migrace a načrtl plán pro Afriku ve výši 30 miliard eur ročně. „Přímo tam také Sorose cituje: ‚Chtěl bych zdůraznit, že návrh obsahuje důmyslný mechanismus, který by umožnil EU vypůjčit si z trhu za velmi výhodnou sazbu, aniž by pro ni nebo její členské státy vznikl přímý závazek.. Když to převedete do lidské řeči, tak vám z toho logickou úvahou vyplyne slovo podvod, podraz, fligna, jak říkají v Brně, nebo spekulace za hranou etiky. Koneckonců Soros je tím známý, že tuto taktiku používá dlouhá léta a své miliardy vydělával zejména tímto způsobem. Proč je stále ještě dnes ikonou světového finančnictví, to nedokážu pochopit, protože to je celé postavené na hliněných nohách,“ upozorňuje mediální analytik.
Tlačí nás do eurozóny, abychom platili a Sorosové vydělávali
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník