„Když antizemancovům chybí argumenty a podpora veřejnosti, musí nastoupit angažovaní umělci. Chovali se tak za druhé republiky, protektorátu, v 50. a 70. letech. A je tomu tak i nyní,“ zkonstatoval nejprve na Facebooku. Na Twitteru pak byl možná ještě ráznější. „Antizemanovcům došly argumenty, podporu veřejnosti nemají. Nasazují tedy angažované umělce a ‚odborníky‘, kteří otravují ovzduší v zemi,“ sdělil.
Následně pak ve svých komentářích pokračoval. „'Dílo' pana ‚režiséra‘ Látala mi připomíná ‚vtipy‘ v odporném protektorátním plátku Ejhle, které útočily na Jana Masaryka,“ napsal. Přiložil pak i odkaz na článek o protektorárním plátku (ZDE) s dovětkem: „Toto protektorátní svinstvo mi připomněl svým počinem pan režisér Látal.“
O hodinu později si Ovčáček vzal „na pomoc“ dokonce téměř tři roky starý článek ze serveru iDnes.cz. Ten informoval o tom, jak brněnskému aktivistovi Matěji Hollanovi byl poté, co právě spolu s režisérem Janem Látalem zveřejnil video proti Miloši Zemanovi a prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi, zablokován facebookový účet. „Pan ‚režisér‘ Látal se nyní tváří jako odborník na alkoholismus. Ve skutečnosti už roky brojí proti současnému prezidentovi. Společně s M. Hollanem se dokonce v roce 2013 veřejně angažoval proti zvolení Miloše Zemana. To opravdu neokecá,“ poukázal dnes Ovčáček.
Na svůj Twitter si poté Ovčáček napsal v souvislosti s režisérem následující vzkaz. „V roce 2013 režisér J. Látal veřejně vyzýval k volbě K. Schwarzenberga nebo J. Dienstbiera. Všichni tři dodnes prohru nerozdýchali,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef