„Před pěti týdny jsem se z Prahy přesunul do Taipei, hlavního města Taiwanu. Budu tu do jara. Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty tu jako první evropský think-tank otevírá pobočku, protože nás zajímají taiwanské znalosti o našem společném nepříteli – Komunistické straně Číny. Pár týdnů jsme o mém přesunu veřejně nemluvili, abychom předešli snahám našich nepřátel nám ztěžovat život. Víme, že jsme terčem nepřátelských aktivit čínských vládních institucí a bereme to vážně,“ poznamenal Janda na svém facebookovém profilu.
Podle jeho slov se Čína snaží zastavit jakoukoliv evropskou spolupráci s Taiwanem, zatímco my jí chceme pomoci nastartovat. „V nedávné době se staly průlomové kroky: primátor Prahy, předseda českého Senátu, nemalá část našich poslanců, Evropský parlament, litevská vláda, slovenská vláda – ti začali veřejně a naplno podporovat spolupráci s touto krásnou demokratickou zemí. Ledy se prolomily a už je jasné, že to čínští komunisté nedokážou zastavit. Vyhrožují a vydírají, ale kromě prázdných keců a výhrůžek se nic neděje. Takže se spolupráce může rozjet naplno. Na politické úrovni byla už bariéra čínského nátlaku prolomena. Ekonomicky už spolupracujeme – Taiwan u nás třeba vytvořil šestkrát více pracovních míst než komunistická Čína,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
S kým chcete uzavřit koalici?
Volby zřejmě skutečně vyhrajete, ale co pak? S kým uzavřete koalici? Protože sami vládnout nemůžete (na to hlasy mít nebudete). A když jste zmínila průzkumy, čemu přičítáte, že v nich poslední době ANO oslabuje?
Další články z rubriky

21:35 10 tisíc, nebo 30 tisíc měsíčně? To je jedno. Neruda brání Fialu
Spor na sociálních sítích mezi publicistkou Apolenou Rychlíkovou a právníkem Robertem Nerudou vyvola…
- 20:48 „Umlčovali Američany“. Rubio nechal zavřít vlivný úřad
- 19:55 Přemluv bábu? Brutální! Bořek Slezáček sejmul umělce
- 18:10 Jakub Železný o Josefu Mašínovi: Mrzí a trápí mě jeho názory
- 17:38 Strach v Evropě. Profesor Sachs tuší kolaps Ukrajiny
- 12:00 Ivan Hoffman: Příští vláda ČR si musí posvítit na univerzity. Jedna vychovala masového vraha