„To špatné ve společnosti zůstalo a to dobré sice nevyplavalo na povrch hned, nicméně dřív byla společnost apatická a lhostejná k různým věcem,“ vadí mu. Lidé se podle něj také lehce vzdali své svobody.
Lidé podle něj o věcech nepřemýšlí a hned se podvolili všem nařízením a omezením. „Myslím, že lidé by si měli zachovat svoji vlastní představu o svobodě. Já to vidím v politickém slova smyslu. Lidé nejsou vůbec schopni se svobodně rozhodovat,“ domnívá se Ruml.
Udivenou redaktorku pak začal vehementně přesvědčovat, že nošení roušek je omezením svobody. „Někdy se s omezením svobody lze smířit. Ale někdy taky ne,“ vysvětloval. Vláda podle něj působí chaoticky a bezkoncepčně, a proti tomu se vystupovat musí.
Uznává, že některá opatření jsou rozumná, uvažuje třeba o očkování. Rozhodně by se ale nedal očkovat jen proto, že jej k tomu nutí nějaká vyšší moc. Tlaku orgánů se podvolovat nemíní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jav