Štětina na úvod vysvětlil, že v podpoře Ukrajiny je v rámci EU nejaktivnější Evropský parlament, který přijal celou řadu rezolucí, ve kterých prý jasně odsuzuje agresi Ruska vůči Ukrajině. Tento postoj je dle Štětiny ovlivněn také tím, že europoslanci ze zemí bývalého sovětského bloku vnášejí do europarlamentu svoji historickou paměť, kterou staré země EU nemají. „Celá řadu Francouzů nebo Italů vůbec nemá ponětí, co to byl komunismus a co to je ruská politika, a nedokážou si připustit, že lež je konzistentní součástí ruské zahraniční politiky. Myslím si tedy, že Evropský parlament to má srovnané a necouvnul ani o krok od odsouzení ruské agrese,“ říká europoslanec za TOP 09.
Na Rusko je dle Štětiny dobré vyvíjet diplomatický tlak, on sám však na základě mnohaletého působení soudí, že bychom měli dodat na Ukrajinu zbraně, neboť jediné, čemu prý Moskva rozumí, je hrubá síla. „Proto si váží Reagana, který Rusy uzbrojil a vyhrál studenou válku. Určitě si neváží našeho prezidenta. Rusové mají rádi silné protivníky, a proto je potřeba jim tu sílu ukazovat,“ myslí si Štětina, podle kterého se o dodávkách zbraní na Ukrajinu v Evropském parlamentu diskutuje.
Komunisté a Herman podporují Rusko

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš