Je to jen vydírání, míní Kalousek o VV. Jde o vyrovnání s církvemi

14.09.2011 13:14 | Zprávy

Kromě jednání o rozpočtu na příští rok vláda přerušila i diskuze o střednědobých výhledech na roky následující. Toto téma začala vláda probírat už minulou středu, rozpočet i výhledy by měly být schváleny do 21. září, slibuje si ministr financí.

Je to jen vydírání, míní Kalousek o VV. Jde o vyrovnání s církvemi

Ministr financí Miroslav Kalousek doufá, že rozpočet na rok 2012 i výhled rozpočtů na roky 2013 a 2014 budou schváleny do 21. září. "Někteří kolegové se již smířili s výdajovými limity, někteří nikoliv. Jakkoliv je situace rozpočtu ale napjatá, tak jediná kapitola, která poroste reálně i nominálně, je kapitola na vědu a výzkum," dodal na tiskové konferenci.

Návrh střednědobého výhledu státního rozpočtu ČR na léta 2013 a 2014 předpokládá, že schodek rozpočtu se v roce 2013 meziročně prohloubí o pět miliard na 110 miliard. V roce 2014 by pak měl klesnout na 75 miliard korun.

SLEDUJEME téma: Miliardy pro církve 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Co jste jako poslanec za poslední 4 roky prosadil nebo dokázal?

Dřív jste byl Babišova pravá ruka a dost aktivní poslanec, to se ale podle mě teď dost změnilo a říkám si, zda ve sněmovně nesedíte (možná ani to ne) - za dobré peníze - jen do počtu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč neřeknou lidem pravdu? Holec odkrývá Fialovy „manipulace“

20:20 Proč neřeknou lidem pravdu? Holec odkrývá Fialovy „manipulace“

Komentátor Petr Holec se ostře opřel do vládní fiskální politiky i do role ekonomů, kteří podle něj …