Jednala by s Ruskem. Německá poslankyně je i na svoji stranu moc. Už to lítá

08.03.2023 18:30 | Zprávy

Německá členka Bundestagu Sahra Wagenknechtová považuje politiku Spojených států za agresivní. Anexe Krymu je podle ní pochopitelná a jednat by se teď mělo jak s Ruskem, tak i ruskou menšinou žijící na území Ukrajiny, říká. Sankce ze strany Západu pomáhají jen ekonomickým zájmům USA. Od některých jejích výroků se distancovala i její vlastní strana Die Linke. Český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka říká, že její Manifest, ve kterém Wagenknechtová požaduje konec dovozu zbraní na Ukrajinu, jasně značí, že se Německo neponaučilo z historie minulého století.

Jednala by s Ruskem. Německá poslankyně je i na svoji stranu moc. Už to lítá
Foto: Repro Youtube
Popisek: Sahra Wagenknecht

Sahra Wagenknechtová, německá politička, ekonomka, členka Německého spolkového sněmu a předsedkyně strany Die Linke v rozhovoru pro německý magazín WirtschaftsWoche označila politiku Spojených států za agresivní. Západ včele s NATO podle ní již dlouhá léta ignoroval ruské bezpečnostní zájmy svou expanzivní politikou směrem na východ. „Že chce Rusko možné členství Ukrajiny v NATO zabránit, je pochopitelné,“ tvrdí. Z tohoto důvodu podle ní Putin musel Západu ukázat stopku.

„Samozřejmě Putin nechtěl, aby jednou jeho středomořská flotila byla na území státu NATO. To by bylo těžkou situací,“ prohlašuje o možných důvodech ruské anexe Krymu. Ta by podle Wagenknechtové nemusela být nutná, kdyby Západ do Kyjeva nedosadil neonacistickou vládu a dal Rusku najevo, že přijetí Ukrajiny do NATO je vyloučené. Západní politika však zcela jasně hodlala Ukrajinu proti Rusku poštvat.

Kdyby byla Sahra Wagenknechtová v pozici ministryně zahraničí, zkusila by vést diplomatické rozhovory s Ruskem, ruskou menšinou na Ukrajině a ukrajinským vedením bez jejich fašistických částí. Sankce společně s výhružnými gesty Západu považuje za neúčinné, a to, že přinesou mír, je podle ní krajně nepravděpodobné. Za sankcemi proti Rusku navíc vidí americké ekonomické zájmy. Příkladem uvádí, že jakmile Evropa přestala kupovat ruský plyn, radovat se začali dodavatelé drahého plynu z USA. „Ekonomická válka škodí především evropské, a tím pádem německé ekonomice. Proto je Spojenými státy prosazována,“ uzavírá Wagenknechtová rozhovor.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: luk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Sahra Wagenknechtová řekla to,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepatriot1955 , 08.03.2023 18:49:43
co tady od nás padlo již nesčetněkrát. je to logické a každý, kdo má v hlavě mozek a není pod něčím vlivem, to vidí stejně a nemůže mít jiný názor.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Pro Seznam i pro Foltýna. Další spojka Strakovky do médií

10:19 Pro Seznam i pro Foltýna. Další spojka Strakovky do médií

Prorůstání státní moci se sdělovacími prostředky čím dál víc znepokojuje veřejnost. Poté, co média u…