Jiří Čunek, homosexuální matky a mladý zelený u Jílkové. Víc netřeba dodávat, bylo to opravdu pekelné

08.12.2016 23:35 | Zprávy

Mají mít gayové a lesbičky právo adoptovat dítě svého partnera? Tuto otázku položila ve studiu České televize Michaela Jílková v pořadu Máte slovo. A začalo to lítat. „Vy nás tady terorizujete!“ ozvalo se před kamerami. Ke slovu se dostal i senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Považuje totiž za šílené, aby dítě mělo dva tatínky nebo dvě maminky. Zastáncům tradiční rodiny se ovšem dostalo pádných odpovědí...

Jiří Čunek, homosexuální matky a mladý zelený u Jílkové. Víc netřeba dodávat, bylo to opravdu pekelné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková

Spolu s Jiřím Čunkem do studia dorazili poslankyně Radka Maxová (ANO), psychoterapeutka a ředitelka Institutu náhradní rodinné péče NATAMA Petra Winnette, klinický psycholog a ředitel Dětského centra Paprsek Jaroslav Šturma, biologická matka dcery Jana Hamková, která usiluje o to, aby její partnerka mohla adoptovat její dceru, a Jana Jochová Trlicová, zastánkyně práv tradiční rodiny.  

Debatovali spolu o zákoně, který připravila vláda. Umožnil by adopci vlastního dítěte druhým partnerem. Podmínkou ovšem je, aby druhý biologický rodič nejevil o dítě zájem nebo nebyl znám.

Čunek má za to, že lesby a gayové se v této společnosti dožadují více práv, než je dobré pro tuto společnost. Jana Hamková oponovala, že partnerka nemá vůbec žádná práva na informace o zdravotním stavu dcery, kdyby se Maruška dostala do nemocnice. Pár se navíc chystá mít i druhé dítě, přičemž biologickou matkou bude partnerka paní Hamkové.

Politika však nepřesvědčila. „Vaše partnerka je sice vaší partnerkou, ale není biologickou matkou, to jste vy. Nadto jsem přesvědčen, že takto minoritní miniproblém je veřejnosti především médii předkládán tak, jako by to byl hlavní problém této společnosti, ale tak to není,“ zaznělo z úst Čunka. Model rodiny se dvěma maminkami nebo dvěma tatínky považuje Čunek za absolutně nežádoucí. „Představa, že v rodném listě dítěte budou dvě matky nebo dva tatínkové, to je šílené,“ rozčiloval se hejtman zlínského kraje. 

Klinický psycholog Šturma doplnil, že má na mysli především potřeby dítěte. „A do těch potřeb patří i to, že se dítě potřebuje identifikovat s tím či oním rodičem, podle toho jestli je to chlapec nebo děvče,“ podotkl psycholog. Dítě se navíc u rodiče druhého pohlaví učí komunikovat s druhou polovinou lidstva, která je opačného pohlaví. Systém anonymního dárcovství spermatu, jaký dnes v této zemi máme, není podle Šturmy správný. Pani Winnette kontrovala, že děti jistě potřebují znát své kořeny, ale tady se problém anonymního dárcovství netýká jen lesbiček a gayů, ale i heterosexuálních párů.

Poslankyně Radka Maxová Čunkovi oponovala, že nejde o žádný marginální problém. „Už je to přes tisíc dětí. A nebudeme si nalhávat, že se nám počet těchto dětí nebude zvyšovat,“ upozornila. Měli bychom mít na paměti, že partnerka paní Hamkové nemá vůči společné dceři kupříkladu vyživovací povinnost, kdyby se dámy rozešly.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Kampaň "snížili jsme deficit o 180 miliard"

Pane preiére, kde si mohu toto sdělení ověřit? Podle všeho je zavádějící a lživé (viz.: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-fiala-se-chlubi-srazenim-deficitu-rozpoctu-k-nemuz-ale-zatim-nedoslo-40495940), pokud je to pravda a jste si toho vědom, pak cíleně dezinformujete. Ptám se tedy ještě jedno...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

12:06 „Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

Jmenování Věry Jourové prorektorkou Univerzity Karlovy vyvolalo na sociálních sítích vlnu reakcí, ča…