Velkým prezidentem byl podle jeho názoru Edvard Beneš, kterého považuje za velmi chytrého člověka, který udělal mnoho pro vznik Československa. Beneš dokázal přesvědčit západní politiky, že existuje československý národ, a dokázal „trošku okrást Poláky, trochu Rumuny, úplně Maďary a Rakušáky. Zařídil, že tady zůstal ten průmysl, který vybudovali Němci pro Rakousko. Je to dobře. Beneš byl strašně obratnej,“ ocenil druhého československého prezidenta Menzel.
Poměrně příkrý byl k českým divákům. Zdá se mu, že se v České republice produkuje až moc filmů a ne vždy jsou kvalitní. Problém je prý i s diváky. „Český divák blbne. Když promítáte něco, co vzniklo třeba už před pětadvaceti lety, tak ty diváky už to nezajímá a ty filmy, co už jsme dělali v šedesátých letech, ty jsou pasé. ... Divák se změnil a já už tomu moc nerozumím,“ přiznal host.
Anticharta je něco, co je v českém národě zakořeněno. Za války celý Čechy sloužily Němcům, ale odnes' to Vlasta Burian. Sloužil každej, kdo platil příspěvky do strany, každej kdo hlasoval, ale musel se najít někdo, kdo to odnes',“ podotkl Menzel. Dnes se ukazuje na lidi, kteří podepsali tzv. Antichartu. Menzel ji podepsal, ale nepovažuje to za vlastní selhání. Považuje to za chybu lidí, kteří ho k podpisu Anticharty donutili.
„To je ta naše česká povaha. My jsme malí a my jsme přizpůsobiví. A taky za posledních sto let odešlo hrozně moc chytrejch lidí ... a rozhodují voliči pana Zemana,“ posteskl si.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp