Paroubek z takové informace podle svých vlastních slov byl i nebyl překvapený. „Nebyl jsem překvapený proto, že znám celou tu zájmovou skupinu kolem Pokorného a Pocheho, která si za každou cenu chce udržet vliv na sociální demokracii, a to i když to pro tuto stranu bude zcela smrtící objetí,“ napsal. Překvapený byl naopak údajným nedostatkem soudnosti všech protagonistů příběhu. „Tedy Petříčka, Pocheho, Netolického, Šmardy a Štěcha,“ upřesňuje Paroubek.
Proti současnému předsedovi strany Hamáčkovi by prý Paroubek mohl mít celou řadu výhrad. Je ale ochoten uznat některé jeho kvality. „Není vizionář, není to rozený stranický lídr, ale lidé jej chápou jako úspěšného ministra s velmi vysokou popularitou. Tato jeho popularita a popularita jeho kolegyně Jany Maláčové je vlastně v současné době jediným aktivem, které vedení ČSSD v politickém boji má,“ domnívá se expremiér.
„Na druhé straně proti Hamáčkovi stojí Petříček, Poche, Dolínek a vlastně celá tato podařená pražská skupina funkcionářů ČSSD. Je potřeba říci, že tito lidé naprosto prohráli všechno, co se v Praze za posledních deset let prohrát dalo,“ tepe Paroubek Hamáčkovy konkurenty. ČSSD měla kdysi podle expremiéra v Praze silné politické zázemí. „To všechno tihle Dolínkové, Pocheové a spol. dokázali promarnit. A teď by měli odvahu začít tento svůj ‚styl‘ prosazovat v celé republice. To je nehorázná drzost. Vlastně i ostuda a urážka nejen všech zbývajících členů ČSSD, ale také voličů,“ soptil dál politický matador.
Podle Paroubka se však nakonec Petříčkovým ambicím podpory nedostalo a z celé akce se stal „debakl a burleska“. Odhaluje nám také něco málo ze zákulisí sociální demokracie. „Ukazuje to jediné. Že sice Pokorný s Pochem stále ještě mají vliv na celé vydavatelství Práva, které jim otiskne vlastně to, co chtějí, ale jaksi nemají lidský materiál. A tihle lidé by chtěli vyvést sociální demokracii z krize... toto je zřejmě ten ‚změněný styl‘, o kterém Petříček mluví.“ Řeč je zde o vlivném zákulisním hráči, právníkovi a někdejším poradci premiéra Bohuslava Sobotky Radku Pokorném.
„Předseda Hamáček by si na sjezdu zasluhoval lepšího, serióznějšího soupeře, majícího poněkud jiné politické zázemí a úroveň, nežli má Tomáš Petříček. Pánové Netolický, Štěch a Šmarda by si měli příště lépe vybírat společnost. Sečteno a podtrženo: první pokus o vnitrostranický puč proti Hamáčkovi nevyšel a změnil se v burlesku,“ zakončil svůj výpad Paroubek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy