Česká republika je členem EU, z tohoto členství čerpá výhody, ale čeští politici málo vysvětlují, v čem všem je pro nás výhodné být součástí EU. Dnes se víc nosí nadávání na Brusel. Politici, kteří na něj nadávají, by si však podle Pospíšila měli uvědomit, že mají vynadat především sobě za to, že lépe neprosazují české zájmy v rámci EU. Typickým příkladem byla evropská směrnice o zbraních. Český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podle Pospíšila zanedbal vyjednávání v Bruselu a místo toho se fotil s puškou na prsou. K lepšímu volebnímu výsledku ČSSD tím ale nepomohl. Jen se přidal k politikům, kteří říkali, jak je ta EU zlá, a když tohle občané slyší stále dokola, část z nich tomu může uvěřit.
Evropská unie není bez chyb, jako každé lidské dílo, uznává Pospíšil, ale my bychom se měli snažit tyto chyby napravovat jako členové Unie. Ke zlepšení obrazu EU v očích Čechů nepřispívají někteří zahraniční politici, kteří přicházejí s nerealistickými nápady. Třeba předseda německé sociální demokracie Martin Schulz. Ten by si prý měl přestat plést EU s Německem.
„Pan Schulz by si měl uvědomit, že není Otto von Bismarck a že nesjednocuje Německo. Ta doba je trochu jiná a je třeba k tomu přistupovat velmi citlivě, aby se nám Evropa nezačala v některých částech rozpadat,“ varoval Pospíšil.
„Pan předseda komise Jean-Claude Juncker v podzimním projevu mimo jiné říkal, že teď není prostor pro federaci a že je správné, že jeho komise výrazně zpomalila přijímání nových směrnic a nařízení. V případě pana Junckera tak vidíte, že ne všichni evropští politici uvažují jako pan Schulz a nechtějí za každou cenu násilím integrovat Evropu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp